Dorćol Platz
10. oktobar 2024.
11:00 – 17:00
11:00 – 13:45
Zajedno do kulture brige o mentalnom zdravlju. Pridružite nam se u Dorćol Platzu ili putem live stream-a.
Dorćol Platz
10. oktobar 2024.
11:00 – 17:00
11:00 – 13:45
Stres, nezadovoljstvo, strepnja, umor, problemi sa spavanjem i fokusom, osamljivanje, smanjena produktivnost, povećana fluktuacija, apsentizam, prezentizam, konflikti, burnout zaposlenih, ogorčenost zbog neuvaženih potreba, menadžment koji ne zna (ili ne želi) da odgovori na ove probleme...
Ovo su posledice sistema koji zanemaruje mentalno zdravlje na individualnom i korporativnom nivou, i ploče koje želimo da promenimo!
Donosimo znanja, uvide i alate za unapređenje blagostanja, kako ličnog tako i korporativnog. Ove godine nas očekuju sjajni govornici koji će nam dati odgovore koji su značajni za lično mentalno zdravlje i podržavanje zdravog liderstva i kulture unutar organizacija.
Konferenciji se može prisustvovati uživo u Dorćol Platz-u ili putem live stream-a. Studentima će biti omogućena besplatna karta za live stream uz slanje fotografije indexa na hello@rezilient.rs. Prisutni uživo će nakon bloka izlaganja biti u prilici da isprate dve od tri radionice (prijave za radionice će se obavljati putem linka koji će stići mejlom nakon kupovine karata).
Vidimo se 10. oktobra, na Svetski dan mentalnog zdravlja, u Dorćol Platz-u ili putem live stream-a!
Promeni ploču!
Prodaja karataPrisutni uživo mogu da učestvuju u dve od tri radionice. Odabir radionica se vrši putem linka u mejlu koji će vam stići nakon kupovine karte. Mesta na radionicama su ograničena i po popunjavanju grupe neće biti mogućnosti prijave za tu temu.
Timska rezilijentnost je sposobnost timova da odgovore na eksterne izazove i da se “vrate na kolosek” tokom i nakon izazovnih događaja i perioda. Da bi tim bio rezilijentan, nije dovoljno da “samo” bude sačinjen od rezilijentnih članova, tj. da članovi tima budu psihološki otporni na visoke nivoe stresa (iako to pomaže). Da bi tim bio rezilijentan, potrebno je da poseduje strukturu i procese koji ga čine otpornijim. Tokom ove radionice zajedno ćemo proći kroz model od 9 karakteristika rezilijentnih timova, učesnici će imati priliku i da procene nivo otpornosti svojih timova, kao i da daju predloge intervencija kako bi se rezilijentnost timova unapredila. Radionicu vodi Ivana Mrđen, CEO u Rezilientu.
Branimir Gajić
CEO i suvlasnik
Inspira grupa
Jessica de Bloom
Academy of Finland Researcher & Rosalind Franklin Fellow
University of Tampere & University of Groningen
Tamara Dimitrijević
Co-Worker Relations Manager
IKEA
Jelena Tokanović
Managing Director/CFO
Bayer
Jelena Subotički Berar
People & Culture Consultant
Physis People
Svetlana Marčeta Vranješ
Account manager
Rezilient
Milan Damjanac
Sertifikovani konstruktivistički i egzistencijalistički psihoterapeut, edukator, supervizor, filozof i socijalni radnik
PLK Centar
Mitja Ružojčić
Doktor psiholoških nauka, istraživač i edukator, suosnivač Business Psychology Lab-a
Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Business Psychology Lab
Snežana Tovilović
Doktor psiholoških nauka, vanredni profesor
Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu
Ivana Mrđen
CEO
Rezilient
Otvaranje konferencije
Ivana Mrđen
CEO, Rezilient
O čemu govorimo kada govorimo o wellbeingu: stvaranje health & well-being strategije u IKEA SEE
Tamara Dimitrijević
Co-Worker Relations Manager, IKEA
Kroz kratku priču od samo 12 minuta povešćemo vas na put stvaranja i sprovođenja H&W strategije i inicijativa u IKEA jugoistočna Evropa. Pozvaćemo vas da se zapitate sta bi za vas i vašu organizaciju bio wellbeing, predstaviti uspehe koje smo do sada imali ali i pokušaje iz kojih smo učili. Podelićemo i neke sličnosti i razlike koje smo primetili između kultura kao i šta nam predstoji.
Carewashing i necivilizovano ponašanje: Prepreke rezilijentnosti
Jelena Subotički Berar
People & Culture Consultant, Physis People
Carewashing, odnosno površna briga za mentalno zdravlje zaposlenih, i necivilizovano ponašanje na radnom mestu, koje Društvo za upravljanje ljudskim resursima (SHRM) ističe kao gorući problem ove godine, predstavljaju ozbiljne pretnje organizacijskoj rezilijentnosti. Istražićemo šta predstavljaju ovi fenomeni i kako potkopavaju temelje zdrave organizacije, kao i kako HR profesionalci i lideri mogu biti pokretači pozitivnih promena. Preispitaćemo zatečene kulturne obrasce kako bismo gradili istinski brižne i otporne ljude, timove, organizacije i društvo. Ovaj govor poziva na povratak bazičnim vrednostima iskrenog poštovanja i međusobne podrške.
"Šta to radi zaposlene?" - predstavljanje rezultata najvećeg istraživanja wellbeing benefita u Srbiji
Svetlana Marčeta Vranješ
Account manager, Rezilient
Preliminarno predstavljanje rezultata najvećeg istraživanja u Srbiji o wellbeing benefitima ”Šta to radi zaposlene?” otkriće nam koji su to najveći trendovi wellbeing praksi u Srbiji za 2025. godinu. Svetlana Marčeta Vranješ, Account manager kompanije Rezilient, podeliće sa nama wellbeing prakse koje zaista ”rade posao” i pomažu u održavanju blagostanja i produktivnosti, kao i wellbeing aktivnosti koje su najpoželjnije među zaposlenima.
Put ka harmoniji života i rada
Branimir Gajić
CEO i suvlasnik, Inspira grupa
Moderno vreme nosi drugačije izazove. Previše informacija, puno brzih promena indukuje više stresa. Sačuvati sebe i napraviti harmoniju različitih aspekata života je izazov sam za sebe. A uz to, potrebno je imati „oštricu“ za proboj i pomeranje granica u istim tim aspektima. Osvrnuo bih se na lični put i uspone i padove na putu ka harmoničnom životu i radu.
Rezilijentnost u vremenu promena
Jelena Tokanović
Managing Director/CFO, Bayer
Kada su zaposleni zadovoljni i srećni na poslu, kada se neguje kultura zdravlja, wellbeing-a i psihološke sigurnosti, gde se autentičnost svakog pojedinca podržava, onda su i trud, napredak i peformanse najbolje, doprinoseći ostvarenju najboljih mogućih poslovnih rezultata. Koja je uloga poslodavca, kako izgraditi sveobuhvatan ambijent koji takvu kulturu podržava prikazaćemo u ovom delu na primeru globalne life science kompanije.
PAUZA
Dobar šef mora biti M.E.N.T.O.R. - nove spoznaje o osobinama dobrih rukovoditelja
Mitja Ružojčić
Doktor psiholoških nauka, istraživač i edukator, suosnivač Business Psychology Lab-a, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Business Psychology Lab
Anatomija (ne)uspeha: kako pobednici prevazilaze poraz?
Snežana Tovilović
Doktor psiholoških nauka, vanredni profesor, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu
Šta zapravo znači raditi na sebi?
Milan Damjanac
Sertifikovani konstruktivistički i egzistencijalistički psihoterapeut, edukator, supervizor, filozof i socijalni radnik, PLK Centar
Raditi na sebi je floskula koja se danas koristi u običnom razgovoru, na društvenim mrežama i među kolegama iako niko ne zna šta znači. U ovom kratkom izlaganju oborićemo neke mitove o radu na sebi i pokazati da je rad na sebi zapravo mnogo kompleksniji i mnogo manje isplativ nego što se marketinški predstavlja. Muka, trud i borba, a sve kreće od klasika. Najvažnije pitanje je: koji "ja" radi na sebi?
The effects of (unlimited) vacation
Jessica de Bloom
Academy of Finland Researcher & Rosalind Franklin Fellow , University of Tampere & University of Groningen
Vacations are widely recognized for their benefits to health and well-being, but how long do these positive effects actually last? And what exactly makes vacations so good for our well-being? Jessica will explore these questions, before delving into an even more intriguing topic: what happens when employees are offered unlimited paid vacation days? Would they continue to work with the same enthusiasm, or would they prefer to enjoy their free time while still receiving their regular salary? In this talk, Jessica will present the latest findings from her research project on unlimited leave, based on a randomized controlled trial conducted in a Dutch financial sector company. Jessica will join us online.
RUČAK & NETWORKING
RADIONICA 1
RADIONICA 2